اخبار

برج آزادی

. در این مقاله با ما همراه شوید تا در مورد یکی از بلندترین برج های تهران در پایتخت ایران با شما صحبت کنیم و کمی بیشتر با آن آشنا شویم.یک مکان دیدنی از تهران را با هم ببینیم تا این شهر را را بهتر بشناسیم این جای دیدنی که برج آزادی نام دارد یکی از جاهای بسیار منحصر به فرد تهران می باشد.

این برج یک ساختمان بلند در جنوب غربی تهران است ، برج آزادی فقط یک برج معمولی نیست بلکه یک میعاد گاه  برای گردهمایی و راه پیمایی در  مناسبت های مهم مانند سالگرد پیروزی انقلاب  است. برج آزادی در میدان آزادی واقع شده است وقتی در بالاترین نقطه آزادی ایستاده اید ، بسیاری از اتومبیل ها را مشاهده می کنید که به دور شما می چرخند.

 معماری این برج  ترکیبی از دو جفت قوس که در صفحاتی متقاطع واقع شده و حجمی به رنگ سفید و به ارتفاع چهل و پنج متر را در چهار طبقه پدید آورده و به عنوان نمادی از تداوم فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی می باشند. با بدنه هایی از سنگ سفید که با شیارهایی به رنگ آبی فیروزه ای، تقسیم بندی شده اند، کالبد اصلی بنا را تشکیل می دهد.
با تناسبات به کار رفته، ارتفاع شاخص و حریمی که برای دیده شدن بنا، مفاهیمی نظیر عظمت گرایی، شکوه، استحکام، زیبایی، نظم، هندسه، برنامه ریزی و دقت اجرایی ارائه شده است.

فضای سبز کاشته شده در کنار برج آزادی از بالا زیبا است فضای سبزی زیبا طراحی شده است که از بالای برج دیدنی می‌شود.

برج آزادی یک برج سفید است که رنگ آبی فیروزه ای در زیر طاق آن قرار دارد.

پادشاه سابق ایران این برج را بنا کرد تا هر وقت مردم آن را دیدند یاد او بیفتند. پس از پیروزی انقلاب 1357 در ایران ، این برج به آزادی تغییر نام یافت. در جلوی برج آزادی مانند برج میلاد حوض بزرگ وفواره ای زیبا قرار گرفته است. بهتر است وارد برج شویم ، برای رسیدن به ورودی بزرگ باید از پله ها پایین بروید ، اگر خوش شانس هستید و هیچ صفی در مقابل شما وجود نداشت به راحتی می توانید بلیط خود را خریداری کنید و سپس در تمام برج پیاده روی کنید.

پس از خرید بلیط ، یک مرد راهنما قصد دارد این برج را به شما نشان دهد و ویژگی های آن را به شما معرفی کند .این مرد راهنما شما را به موزه مستقر در برج راهنمایی می کند ، که از یک فضای نسبتاً تاریک و هیجان انگیز برخوردار است.

نماد شهر ها در این موزه به طور جداگانه نمایش داده شده است برای شهر مشهد حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) به نمایش گذاشته شده است. برای اصفهان ، پل بزرگی متشکل از سی قطعه به بینندگان نشان داده شده است ، موزه برج آزادی به گونه ای طراحی شده است که شما باید موزه را دور بزنید تا به نقطه ابندایی شروع برگردید.

پس از یک تور کامل در موزه ، که امیدوارم از آن لذت ببرید ، باید به موزه دوم را راهنمایی شوید. موزه دوم مملو از هنر و صنایع دستی است که هم برای فروش و هم برای بازدید کنندگان عزیز است. ایران یک کشور سنتی است. این محصولات توسط هنرمندان ایرانی ساخته شده است که آنها در سراسر جهان شناخته شده اند و مردم در سراسر جهان مایل به صرف هزینه های زیادی هستند. خرج کردن پول برای این محصولات پیشنهاد جالبی است.

در ضلع شمالی این فضای تقسیم، نگارخانه، در ضلع شرقی آن کتابخانه و در ضلع جنوبی، بخش اداری جای گرفته اند. نگارخانه، فضایی است با پلان مستطیل شکل به ابعاد 14×17 متر که در بخش شمالی آن پاسیویی زیبا طراحی شده است. از این فضا برای نمایش آثار مختلف هنری استفاده می شود. تقش و نگارهای بدنه ها و ترکیب نور طبیعی و مصنوعی، فضای مناسبی را برای نمایش آثار به وجود آورده است.

تابلو فرش های بافته شده توسط هنرمند ایرانی برای بازدید قابل دسترس شماست. تندیس ها و نمادهای زیبا در موزه برج آزادی به نمایش گذاشته شده است. پس از بازدید کامل  موزه هنر و صنعت برج آزادی ، باید با آسانسور خود را به طبقه های مختلف برج برسانید. اگر از آسانسور برای صعود از طبقات استفاده می کنید توصیه می کنم از پله ها پایین بیایید زیرا میتوانید درباره معماری فوق العاده داخلی برج اطلاعات کافی را کسب می کنید.

وقتی وارد طبقه آخر برج می شوید ، می توانید همه چیز را که در زمین قرار دارد ، در اندازه های کوچک ببینید، به ابرها نزدیک شده اید. پنجره های همه بر روی دیوار طبقه بالا برج قرار گرفته اند تا از مناظر لذت ببرید.

اطراف محوطه برج آزادی گل و سبزه های زیادی کاشته شده است ، اما شما مجاز به ورود به چمن نیستید .نمای برج آزادی مردی را به یاد بازدید کنندگان می آورد که روی دو پای خود ایستاده است.

در این مقاله در مورد برج آزادی صحبت کرده ایم که سالها قبل ساخته شده است. شما می توانید به راحتی با تاکسی ، ایستگاه مترو یا اتوبوس به آنجا بروید.

من آرزو می کنم در برج آزادی زمان خوبی داشته باشد. موفق و پیروز باشید

EnglishLatviaIraqPakistan