اخبار

پل طبیعت

سلام بر شما عزیزانی که در حال خواندن این مقاله مفید  در  نقاط مختلف جهان هستید ، اگر قصد سفر به ایران و تهران را دارید و به دنبال مکانی هیجان انگیز برای سفر در تهران هستید ، بهترین گزینه را انتخاب کرده اید ، بیایید شروع کنیم به دیدن ما بهتذین مکان را به شما معرفی می‌کنیم خیالتان راحت..

حتی در دل تهران، این کلان شهر شلوغ و پر رفت و آمد هم می توان جایی خوش آب و هوا و دیدنی پیدا کرد که هم فضایی سالم برای پیاده‌روی داشته باشد و هم جاذبه‌های گردشگری. یکی از همین جاها پل طبیعت تهران است که در میان چندین اتوبان اصلی قرار گرفته است.، پل طبیعت نماد تهران شناخته می‌شود.

پلی زیبا در تهران که پارک طالقانی را به پارک آب و آتش متصل می کند و از روی بزرگراه مدرس می گذرد. پل طبیعت یک پل دوطبقه ی پیاده رو و غیر خودرویی است. طراحی پلی که امروزه به نمادی در شهر تهران تبدیل شده، جایزه بزرگ معماری آقاخان را دریافت کرده است.

قبل از پل طبیعت ، برج آزادی سمبل تهران بود و همه مردم در سراسر جهان ایران را به عنوان برج آزادی می شناختند. پل طبیعت از معماری فوق العاده ای برخوردار است.تمام مواد به کار گرفته شده از فولاد است. پل طبیعت در طبیعت و فضای سبز تهران واقع شده است که دو پارک را به هم وصل می‌کند به شما توصیه می کنم شب ها از پل طبیعت بازدید کنید زیرا در اثر نورهای رنگی و نور افکن های بزرگ تمام پل روشن شده است .

در اینجا می خواهم علاوه بر پل طبیعت ، شما را با دو پارک آشنا کنم یکی از زیباترین پارک ها پارک “آب و آتش” است که در یک طرف پل طبیعت واقع شده است محل دیدار با دوستان قدیمی این پارک جذاب است.

پارک آب و آتش محیطی عالی است که می توانید در آن آب بازی کنید  یا پیاده روی کنید یا بستنی بخورید یا با افراد دیگر صحبت وبازی کنید. در این پارک اسکیت تمرین کنید ، کافه و رستوران هم برای اوقاتی که خسته شده اید موجود است. همچنین در پارک آب و آتش یک فانوس دریایی بزرگ وجود دارد که از آن بالا تمام مناظر تهران وپل طبیعت نیز معلوم است   .

پارک آب و آتش مکان مهمی برای بازی و ورزش برای کودکان و نوجوانان است. در طرف دیگر پل پارک طالقانی قرار دارد.

این بوستان محلی را برای اوقات فراغت خانواده‌ها در روزهای تعطیل و تابستان فراهم نموده است، آلاچیق‌ها و میز و صندلی‌های متعددی که در جای جای این بوستان برای این منظور قرار دارد. به دلیل ویژگی های خاص این پارک مثل مسیرهای پیاده روی شیب دار و فضاهای مناسب ورزش گزینه مناسبی برای تیم ها و گروه های ورزشی است تا تمرینات هوازی خود را در تپه های عباس آباد انجام دهند.

پارک طالقانی مانند سایر پارک های پر از فضای سبز ، درختان و گل ها. پارک حقانی امکانات دیگری مانند تجهیزات ورزشی و نیمکت برای نشستن دارد. ، اولین باری که وارد می شوید ، این پل را در چند طبقه مشاهده خواهید کرد. پل طبیعت در ۳ طبقه طراحی شده است که طبقه اول یک هزار و 450 مترمربع، طبقه دوم 2 هزار و 870 متر مربع و طبقه سوم ۵۷۱ مترمربع مساحت دارد. از طبقه سوم این پل شما چشم‌اندازی زیبا از بزرگراه و مناطق اطراف را پیش رو خواهید داشت و می‌توان گفت که طبقه سوم پل طبیعت تهران یکی از شلوغ‌ترین طبقات آن است.

درطول پل فضاهایی با عملکردهای فرهنگی، تفریحی و گردشگری تدارک دیده شده که به عنوان مثال می‌توان به کافی شاپ، رستوران، کافه گالری و همچنین فضای سبز کار شده در پل اشاره کرد

در طبقه سوم  می توانید بزرگراه مدرس را مشاهده کنید. پل طبیعت یک پل محکم است و می توانید اطمینان داشته باشید که از هیچ زمین لرزه ای آسیب نخواهد دید .نرده های طولانی و بزرگ اطراف این پل کشیده شده اند تا از افتادن  شما جلوگیری کنند. از بالای پل در حالی که به پایین نگاه می کنید ، یک حوضچه سنگی کوچک درکنار خیابان مشاهده خواهید کرد که پر از آب است. بسیاری از ما دوست داریم در ارتفاعات قرار بگیریم و از خود عکس بگیریم. این یک فرصت عالی برای هر عکاس است که بتواند بهترین عکس های خود را در ارتفاع و در یکی از بهترین نمادهای تهران بگیرد. در پایین پل طبیعت یک رستوران و کافی شاپ وجود دارد که می تواند بهترین زمان برای نوشیدن چای و نگاه کردن به خیابان های تهران را به شما پیشنهاد دهد. بعضی اوقات ، بسیاری از خوانندگان ایرانی در بالای پل جمع می شوند تا آواز بخوانند و مردم را در اطراف خود جمع کنند. قدم زدن در پل طبیعت می تواند یک تجربه بی نظیر و خارق العاده باشد. این تجربه ها را فقط با خواندن مقاله یا تماشای فیلم نمی توان بدست آورد ، بلکه شما باید به تهران بیایید و روی آن قدم پل قدم بزنید.

هندزفری خود را در گوش کنید و بر روی پل قدم بزنید ، آهنگ های مختلفی را که دوست دارید در پل طبیعت گوش دهید .! برای رسیدن به پل طبیعت خود را به یکی از ایستگاه های مترو برسانید و ایستگاه حقانی یاده شوید . از زیر مترو که پیاده روی کرده اید ، دو مرحله تا پارک دارید و برای رسیدن به پل باید از پارک طالقانی عبور کنید..

نیمکت هایی روی این پل وجود دارد که می توانید ساعت ها بر روی ان بنشینید و به تهران وساختمان هایش خیره شوید و به خود آرامش دهید.کوه ها و رشته کوه های البرز قابل رویت هستند..

در فصول مختلف تهران پل طبیعت صحنه های چشمگیری دارد. در فصول پاییزی که برگها در کنار  بزرگراه مدرس زرد شدند و ریخته شده اند  شده است و فضا در زمستان کمی سفید  است ، همه جا پوشیده از برف است حتی حوض زیر پل نیز آب آن از سرما یخ می‌زند.

از اینکه ما را برای شناختن تهران وپل طبیعت انتخاب کردید سپاس گزاریم شب وروز بر شما خوش

EnglishLatviaIraqPakistan