اخبار

ایران مال

ایران مال(بازار بزرگ ایران ،بزرگترین مجتمع تجاری تفریحی خاور میانه)

نگارنده:ابراهیم عبدوس

هزار درود و سلام به شما که دارید این مقاله رو میخونید و مارو همراهی می کنید امروز قصد داریم درباره یکی از مال های ایران با شما صحبت کنم اما این مورد با مورد های دیگر متفاوت است و کمی با بقیه مراکز که قبلا به شما معرفی کردیم فرق دارد در مقاله های قبل با شما درباره پالادیوم ، ارگ تجریش ، کوروش گپ زدیم و ویژگیشونو به شما معرفی کردیم
اما شاید همه این مراکزی که نام بردیم را کنار هم جمع کنیم نتوانند رقیب و حریف بازار بزرگ ایران شوند .
بازار بزرگ ایران و یا اسم با کلاس تر آن ایران مال بزرگترین مرکز تفریحی ،تجاری خاور میانه است که امروزه بر سر زبان ها افتاده است ،ایران مال یک مرکز تجاری عادی نیست بلکه این مکان بغ وسعت بیش از یک ملیون متر مربع وسعت به خودی خود یک شهر است و میتوان برایش استان دار تعیین کرد ایران مال در غرب تهران ،پایتخت ایران قرار گرفته است . مرکزی بزرگ در منطقه بیست و دو تهران ،این مرکز از طریق بزرگ راه های همت و حکیم قابل دسترسی است حتی از طریق دو آزاد راه از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی قابل دسترسی است.
ایران مال در مجاورت دریاچه چیتگر و در نزدیکی قسمت جنوبی رشته کوه البرز است .بهتر است وارد ایران مال شویم ،ایران مال بزرگترین پارکینگ را با ظرفیت بیش از بیست هزار دستگاه خودرو را دارد که این ظرفیت برای یک مرکز خرید در دنیا بی سابقه و کم نظیر است.پس دیگر نگران تکمیل ظرفیت پارکینگ نباشید فراموش نکنید که پارکینگ رایگان است اما حواستان باشد که ماشینتان را کجا پارک میکنید چون ممکن است به علت وسعت بیش از اندازه ماشینتان را گم کنید پارکینگ طبقاتی در زیر مجتمع آماده است.
ایران مال یک باغ درون خود جا داده است که ماهان نام دارد این باغ از باغ ماهان کرمان الگو برداری شده است .درختان سرو قامت در این قسمت قرار داده شده است.یک آب جاری در سرتاسر این باغ در حال جریان است.و گونه های مختلف گیاهی در اینجا کاشته شده است.
خیلی از ما علاقه مند به ماشین هستیم و دوست داریم به نمایشگاه ها برویم و کلکسیون ماشین هارا تماشا کنیم ،ایران مال با ایجاد یک فضای بزرگ سرپوشیده نمایشگاه ماشین را برای علاقه مندان و دوست داران صنعت خودرو به نمایش گذاشته است.ماشین های لاکچری و لوکس مدل بالا این روزها میهمان بازار بزرگ ایران هستند.این نمایشگاه در سه طبقه احداث شده است که در کنار هم نمایی تخم مرغی شکل را نشان میدهد
ایران مال عرضه کننده بهترین اجناس ،لوازم خانگی ،پوشاک می باشد بهترین برندها و مارک ها در بازار بزرگ ایران به فروش میرسد . ایران مال تشکیل شده است از یک مسجد بزرگ ،کتابخانه مجلل با تعداد زیادی کتاب در قفسه ، و یک فضای زمستانی پیست اسکی برای علاقه مندان به ورزش ساخته شده که قرار است در اینجا درباره تک تک این این فضاها صحبت کنیم.
این مسجد مجلل و باشکوه قابلیت این را دارد که هزاران نمازگزار را در خود جای دهد تا محیطی معنوی در چارچوب تجاری بودنش در خود جای دهد فرشهای زیبای گل دار و جانماز و سجاده ها آماده اند تا عبادتی ملکوتی برایتان بسازد .
سری به کتابخانه بزرگ و عظیم ایران مال بزنیم ، ایران مال کتابخانه ای بزرگ دارد که با کتابخانه دانشگاه های بزرگ دنیا از جمله ام آی تی کشور آمریکا و یا آگسفورد برابری می کند.
پیست اسکی محیط زمستانی را حتی در گرم‌ترین فصل سال را دارا می باشد.
چهل سینما و رستوران از دیگر امکانات رفاهی گردشی ایران مال است .
معماری ایران مال چگونه است؟ حتما این مرکز بزرگ که در خاور میانه اسم در کرده است و همه او را میشناسند از معماری و ساخت خارق العاده ای برخوردار است .

معماری مرکز خرید ایران مال از سه واحد وبخش اصلی تشکیل شده است:
فرهنگ و معماری ایرانی: که در بخش‌هایی مانند بازارچه سنتی و رستوران ها به چشم می‌خورد.
فرهنگ و معماری اسلامی: که در مسجد و سایر بخش‌های آن دیده می‌شود.
فرهنگ و معماری نوینو جدید : که در نمای کلی مجموعه و سراسر راهروها و تالار هاو دکوراسیون واحدهای تجاری استفاده شده و زیبایی خاصی به این تلفیق بخشیده است
ایران مال نماد مدرنیزه شدن ایران است ، امروزه ایران مال با مراکز تجاری کشور های ترکیه ،امارات ، دبی،رقابت می کند .این مجتمع و مجموعه به قدری بزرگ است که اگر بخواهید در هر مغازه ۱۰ دقیقه بمانید ،شش روز زمان لازم دارید تا کل ایران مال را بگردید.
امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید و توانسته باشیم کمکی عظیم به شما در شناخت ایران مال داشته باشیم،شما می توانید مقاله های مختلف دیگری را در همین وبسایت مطالعه کنید

EnglishLatviaIraqPakistan